Vid frågor om dop, konfirmation, vigsel och begravning, kontakta vår församlingsexpedition.

Församlingsexpeditionen i Partille
Tel: 031-340 42 30

 

Församlingsherde Furulunds församling:
Claes Josefsson
Kontaktinfo: se nedan


Kontaktuppgifter i bokstavsordning.

 

Lars Ekberg
Musiker – Furulundskyrkan
Tel: 031-340 42 69
Mobil: 0721-55 88 65
lars.ekberg@svenskakyrkan.se

 

Kristin Olander Göranson
Församlingspedagog – Furulundskyrkan
Tel: 031-340 42 85
Mobil: 0705-65 83 21
kristin.olander.goranson@svenskakyrkan.se

 

Lisa Harlin
EFS-föreningen – ordförande
Mobil:

 

Birgitta Jakobsen
Barn & Familj – Furulundskyrkan
Tel: 031-340 42 95
birgitta.jakobsen@svenskakyrkan.se

 

Claes Josefsson
Präst/Församlingsherde – Furulundskyrkan
Tel: 031-340 42 56
Mobil: 070-696 16 48
claes.josefsson@svenskakyrkan.se

 

Daniel Kaiberger
Assistent ungdomsverksamhet – Furulundskyrkan
Tel: 031-340 42 20
Mobil: 0709-27 63 08
daniel.kaiberger@svenskakyrkan.se

 

Elin Lycklund
Präst – Furulundskyrkan
Tel: 031-340 42 65
Mobil: 0708-33 76 58
elin.lycklund@svenskakyrkan.se

 

Matilda Lööf
Vik pedagog – Furulundskyrkan
Tel: 031-340 42 96
Mobil: 0709-27 63 45
matilda.loof@svenskakyrkan.se

 

Regina Starke Malefjord
Vaktmästare – Furulundskyrkan och Öjersjökyrkan
Tel: 031-340 42 78
Mobil: 0736-35 33 72
regina.starke@svenskakyrkan.se

 

Dorothea Reuterberg
Café – Furulundskyrkan
Tel: 031-340 42 52
dorothea.reuterberg@svenskakyrkan.se

 

Helen Hedman Sten
Diakon – Furulundskyrkan
Tel: 031-340 42 51
Mobil: 0709-27 63 19
helen.hedman.sten@svenskakyrkan.se

 

Kristoffer Sten
Församlingspedagog – Furulundskyrkan
Tel: 031-340 42 57
Mobil: 070-576 72 02
kristoffer.sten@svenskakyrkan.se

 

Christoffer Åkesson
vik. vaktmästare – Furulundskyrkan och Öjersjökyrkan
Tel: 031-340 42 78
Mobil: 0736-35 33 72
christoffer.akesson@svenskakyrkan.se