Vid frågor om dop, konfirmation, vigsel och begravning, kontakta vår församlingsexpedition.

Församlingsexpeditionen i Partille
Tel: 031-340 42 30

Församlingsherde Furulunds församling:
Claes Josefsson
Kontaktinfo: se nedan


Kontaktuppgifter i bokstavsordning.

 

Emma Boije
Vik pedagog – Furulundskyrkan
Tel: 031-340 42 54
Mobil: 0702-76 25 00
emma.boije@svenskakyrkan.se

 

Helen Hedman Sten
Diakon – Furulundskyrkan
Tel: 031-340 42 51
Mobil: 0709-27 63 19
helen.hedman.sten@svenskakyrkan.se

 

Nathanael Jansson
Vaktmästare – Furulundskyrkan
Tel: 031-3404292
Mobil: 0709-276339
nathanael.jansson@svenskakyrkan.se

 

Birgitta Jakobsen
Barn & Familj – Furulundskyrkan
Tel: 031-340 42 95
Mobil: 0709-27 63 43
birgitta.jakobsen@svenskakyrkan.se

 

Claes Josefsson
Präst/Församlingsherde – Furulundskyrkan
Tel: 031-340 42 56
Mobil: 070-696 16 48
claes.josefsson@svenskakyrkan.se

 

Daniel Kaiberger
Pedagog – Furulundskyrkan
Tel: 031-340 42 20
Mobil: 0709-27 63 08
daniel.kaiberger@svenskakyrkan.se

 

Johan Larsson
Musiker – Furulundskyrkan
Tel: 031-340 42 32
Mobil: 0709-27 63 09
johan.larsson2@svenskakyrkan.se

 

-Mammaledig-
Elin Lycklund
Präst – Furulundskyrkan
Tel: 031-340 42 65
Mobil: 0708-33 76 58
elin.lycklund@svenskakyrkan.se

 

Per Malmberg
EFS-föreningen – ordförande
Mobil:

 

-Mammaledig-
Kristin Olander Göranson
Församlingspedagog – Furulundskyrkan
Tel: 031-340 42 85
Mobil: 0705-65 83 21
kristin.olander.goranson@svenskakyrkan.se

 

Dorothea Reuterberg
Café – Furulundskyrkan
Tel: 031-340 42 52
dorothea.reuterberg@svenskakyrkan.se

 

Kristoffer Sten
Pedagog – Furulundskyrkan
Tel: 031-340 42 57
Mobil: 070-576 72 02
kristoffer.sten@svenskakyrkan.se